Afsluiting Waalkade Nijmegen
Wie herinnert zich niet de hoge waterstand in 1995 waar delen van Limburg, en Noord Brabant onder water stonden. Dit was ook het geval in Gelderland waaronder Nijmegen. Daar waar de Waal net langs het centrum loopt ging het toen ook mis.
Door het veranderen van de kademuur, door deze hoger en breder te maken, hopen het Waterschap en de gemeente Nijmegen een groot probleem een stuk kleiner gemaakt de hebben. Daarom is er na maanden van voorbereiding, in samenwerking met de gemeente Nijmegen en het Waterschap, door BUKO Infrasupport een verkeersplan opgesteld voor als er weer hoogwater verwacht wordt.
Een verkeersplan is 1 ding, maar dit moet in de praktijk ook werken. Daarom heeft de gemeente Nijmegen besloten om een deel van dit plan ook daadwerkelijk een keer te oefenen. Dit was 4 maart j.l. het geval. De cruciale punten zijn daar waar het meeste verkeer aanwezig is en de hoogste waterstanden te verwachten zijn. Op die punten hebben we de verkeersafzettingen moeten plaatsen en waar nodig het verkeer moeten regelen, dit in een tijdsbestek van 4 uur. Uiteraard hebben we dit tot een goed einde gebracht en zo kon het Waterschap op tijd beginnen met het plaatsen van keerwanden en zandzakken.
Nieuws archief
1
2
volgende